O Mně

Bio

Psát o sobě strohým textem mi vlastně nikdy nešlo. Jediné, čemu jsem kdy přišel na kloub, bylo psát o sobě a svých pocitech ve verších a melodii. I přesto se zde pokusím povyprávět pár slov o sobě.

Channk

Kdo vlastně jsem?

V prvé řadě, jsem člověk. Pokud bych měl vybrat nějaká adjektiva, která mě jako člověka popisují, byla by to: kreativní, optimistický a extrovertní, i když v případě toho posledního se to velmi často překlápí do introvertních dní.

Hudba hraje velkou roli v mém životě už velmi dlouho. Mé začátky sahají do předškolních let, kdy jsem spojil svou “kariéru” s folklórním souborem Radhošť a vydržel s ním až do puberty, kdy se začala projevovat moje nově nabytá láska pro punkrock. Ve svých 15 letech jsem se rozhodl folklór opustit a pořídit si kytaru… a naučit se na ni sám. Předchozí roční pokus v 9 letech s hudební školou nedopadl totiž úplně slavně, zvláště díky jednomu aspektu: nemám rád, když mi někdo do věcí kecá.

Ano, jsem tvrdohlavý a stojím si za svým. A silně. Ne, že bych se nespokojil s cizím názorem či provedením, ovšem dlouho mi trvá, než překousnu jinou cestu než tu mou. Na druhou stranu, když jsem o něčem přesvědčen, držím se toho zuby, nehty… máma i táta by mohli vyprávět, jak je málem omylo, když se jednoho dne u nás doma z ničeho nic zjevila kytara. Ovšem na rozdíl od jiných impulsivních koníčků, které odejdou stejně rychle jako přijdou, tento vydržel až dodnes.

První písničky jsem začal psát roku 2015, na tu první jsem stále docela hrdý, protože není až tak špatná, jak první pokusy bývají. Už v té době jsem do ní dokázal dát emoce, což se mě drží stále. Neumím psát muziku jinak, nejde mi to. Neumím psát pod tlakem, neumím psát jen tak pro radost, neumím psát na zakázku. Umím psát jenom, když se mnou něco pohne… a to se taky stalo.

Místo toho, abych dával najevo své emoce, ukládám si je do veršů. Lépe tak uzrají a je na ně mnohem střízlivější a vyrovnanější pohled. Lépe se pak také předávají lidem. Nejen jako nahrávky, ale hlavně jako živá hudba, kdy já jako písničkář můžu komunikovat s každým jednotlivým členem v publiku jenom pohledem. To je má největší radost, má největší síla a má největší slabost. Protože není-li divák, není Channk.

Channk však své diváky a příznivce má a díky nim je zde. Díky lidem můžu dělat to, co mě (a předpokládám podle podpory, že i je) baví a co přináší emoce do mnohdy jednotvárných dní. Dělá mi neskutečnou radost, když vím, že si byť jeden člověk pustil nějakou mou písničku, či si ji zabroukal, vzpomněl si na ni, nebo se jí třeba inspiroval.

2015

Rok, kdy “vznikl” Channk. Začátek cesty, která pokračuje dodnes. První akordy, první pokusy a první písničky

2019

Tento rok byl přelomový. V červnu na své dvacáté narozeniny jsem se rozhodl odstartovat vystoupení naživo, a tak jsem pro kamarády a rodinu uspořádal první živý koncert SU(R)REAL. Těch 50 lidí, co si na koncert našlo cestu (a dalších 60 online), mi dalo energii do dalšího pokračování.

2020

Rok, kdy se toho stalo opravdu hodně i přes pandemii, počínaje účastí na ScreamForFame přes vznik livestreamů chnnkLIVE až po letní koncert ve Stromovce, kde vznikl první nápadna album a s tím spojený crowdfunding, který nakonec proběhl v srpnu a září úspěšně a dal možnost postupně vzniknout prvnímu albu Kouzlo závorek.

Proč zajít zrovna na Channka?

Abych řekl pravdu, tak je to na Vás. Říká se, že vyzkoušet se má všechno, a tak… proč ne jeden můj koncert?

Třeba se Vám zalíbí a budete chodit častěji. A já budu rád za další šťastnouduši na tomto světě. 🙂

Třeba se Vám zalíbí a budete chodit častěji. A já budu rád za další šťastnou duši na tomto světě. 🙂

Abych řekl pravdu, tak je to na Vás. Říká se, že vyzkoušet se má všechno, a tak… proč ne jeden můj koncert?